Eğitim:
TEOG 2015 Sınav sonuçları açıklandı mı?
 Geçtiğimiz günlerde açıklanması beklenen ancak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile ertelenen 2015 TEOG sınav sonuçlarının bu gün açıklanması bekleniyor. TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte ayrıntılar...

MEB daha önceki yıllarda TEOG sınav sonuçlarını erken saatlerde açıklardı. Erken saatlerde yapılan açıklamanın amacı ise yoğunluğu azaltmak ve herkesin zorlanmadan puanlarını öğrenmesiydi. 24 Haziran'da açıklanması beklenen sınav sonuçları ertelendi. Mahkemeye verilen bir soru nedeniyle MEB, sınav sonuçlarını erteledi. Mahkemenin kararını bekleyen MEB, sınav sonuçlarını açıklayacak. Hangi tarihte açıklanacağı ise henüz belli değil.Yerleştirmeye ilişkin esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı sonrasına bırakılan TEOG’da kaos büyüyor. Edinilen bilgiye göre; İdari Mahkeme soruyla ilgili kararını bugün açıklayacak.

TEOG’da gözler mahkemenin vereceği karara çevrildi ama yeni bir soru krizi de kapıda . TEOG sonuçlarının açıklanmasını geciktiren İngilizce testi 20’nci sorusunun dışında, ikinci sınavdaki Türkçe testinden 1’inci sorunun da mahkemelik olduğu, bilirkişilerin bu soruyu da incelediği ortaya çıktı. Ayrıca ilk sınavda tartışılan yine Türkçe testindeki ‘virgül’ sorusuyla ilgili bir davanın da Danıştay’da karara bağlanmak üzere olduğu öğrenildi.

Tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran´da ilan edilecek. TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB Dershanelerin Yerine Takviye Kursları Açacak
Dershaneler 1 Eylül tarihi itibari ile kapatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı kapatılan dershanelerin yerine...

Haberi Oku