Eğitim:
Turkcell'den Engelsiz Eğitim Projesine Dev Destek
 İletişim devi Turkcell engellilere yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi. Engelsiz Eğitim projesi kapsamında engelli öğrencilerin istihdamı ve eğitimi için 7 milyon lira ayırdı. İşte ayrıntılar...

Turkcell, özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yetkinliklerini artırmak ve toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yeni bir projeye imza attı. “Engelsiz Eğitim Programı” başlığını taşıyan proje ile engelli öğrencilerin eğitimine ve nitelikli istihdama yönelik gelişimlerine destek sağlanacak.

80 okulda yürütülecek proje kapsamında; engelli öğrencilerin özel eğitim aldıkları okullarda, meslek atölyeleri ve teknoloji sınıfları oluşturulacak. Turkcell Engelsiz Eğitim Programı ile 2 yıl içerisinde 10 bin öğrenciye ulaşılacak.

Projeye ilişkin protokol, Beyoğlu Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törende Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde Turkcell’in  “Engelsiz Eğitim Programı”na ayırdığı bütçe, 7 milyon TL.

Turkcell, engelli bireylerin hayatında fark yaratmak üzere yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bugüne dek “Engel Tanımayanlar” başlığı altında engellilerin dünyasına katkıda bulunmak ve yaşamlarına değer katmak amacıyla pek çok başarılı sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Turkcell, bu kez söz konusu alanda atılacak dev bir adıma öncülük ediyor.

Turkcell Engelsiz Eğitim Programı adını taşıyan proje, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. Sorumluluk taahhüdünün Bakanlık ve kamuoyu nezdinde resmîleştirilmesi amacıyla Beyoğlu Öğretmenevi’nde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça’nın katılımlarıyla protokol imza töreni düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Avcı, şunları söyledi:

Nabi Avcı: “Bu iş birliğinin, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine en yüksek katkıyı sunmasını diliyorum.”

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın Turkcell’le gerçekleştireceği bu proje ile, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için çok önemli bir adım atıyoruz. Birazdan atacağımız imzalarla, faydalı bir işe daha başlamanın bahtiyarlığını duyuyoruz. Turkcell ile yapacağımız bu iş birliğinin hayırlı uğurlu olmasını, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine en yüksek katkıyı sunmasını diliyorum. Hem Turkcell hem de Bakanlığımız tarafında arkadaşlarımız bu projeye çok emek verdiler. Projenin sürdürülmesinde de aynı başarının sağlanacağından kuşku duymuyorum.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB Dershanelerin Yerine Takviye Kursları Açacak
Dershaneler 1 Eylül tarihi itibari ile kapatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı kapatılan dershanelerin yerine...

Haberi Oku