Kadın:
Saçlar İçin Pratik İpuçları
 Saçlar kadınlar için çok önemlidir. Ama bazen inatçı saçlarla başa çıkmak çok zor olabilir. İşte inatçı saçları yola getirmenin 5 kolay yolu…

-Kolay Saç Dalgaları

Çok sık maşa ya da fön uygulaması saçlarınıza zarar verebilir. Aynı zamanda yaz tatillerinde de her gün deniz ve havuz keyfi yaptığınız için maşa yapmak size zor gelecektir. O halde kolay saç dalgalarını deneyin. Bunun için saçı kurutmadan önce, saçı bir kaç tutama ayırın. Tutamların her birini bükerek, kurutma makinesi ile kurutun. Sonuçta ortaya doğal ve hacimli saç dalgaları çıkacaktır. Bu arada, kurutmadan önce, saçı nemlendirecek ve ısıdan koruyacak bir ürün sürmeyi unutmayın.

- Uçuşan Kısa Saçlar

Kısa saçlarınızdan şikayetçi misiniz? Özellikle başın tepesinde dikilen yeni çıkan saçlar hayatınızı kabusa çeviriyor olabilir. İşte, elektriklenen saçlar ile mücadele etmek için ihtiyacınız olan bir pudra fırçası (kabuki fırça) ve saç spreyi. Fırça üzerine sprey sıkıp, saçlarınıza sürmeniz yeterli. Burada dikkat etmeniz gereken, kılları yoğun olan bir fırça kullanmak, bir de tabii bu fırçayı sadece bu amaçla kullanmak yani tekrar yüzünüze pudra sürmek için kullanmamanız.

-Saçtaki Toka İzi

At kuyruğu yaptıktan sonra saçlarınızda kalan toka izlerinden kurtulmak ister misiniz? Saç tokası yerine saçınızı toplamak için yine saçınızı kullanırsanız bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

- Kaküller İçin

Bir çok kadın kakülü sever ama kakül kullanmak bazen de dezavantajdır. Uzayan kaküller zaman içerisinde gözlerin içine kadar girmeye başlar. İşte, toka kullanmak yerine, daha şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız, bir saç uzmanının önerisine kulak verebilirsiniz. Şöyle ki, kaküllere şekil vermek istediğiniz zaman, önce kaküllerin diplerine biraz krepe atın. Sonra, istediğiniz yöne doğru, hafif sprey sıkılmış ince bir tarak ile tarayın. Krepe sayesinde hem daha hacimli görünecek, aynı zamanda da gözlerinize düşmesine engel olmuş olacaksınız.

- Pratik Topuz

Topuz yapmak sandığınız kadar zor değil. Saçınızı önce iki tutama bölün. Her iki tutamı da kendi içerisinde bükün, ardından da bu iki tutamı birbirlerinin üzerinden bükerek, saçın sonuna kadar ilerleyin. Son aşamada da tek yapmanız gereken, ensede bu saçı dolayarak tel toka ile etrafından sabitlemek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bodrum Filiz

Haberi Oku