Kültür:
Otistik Çocuklar Konser Verdi

Atatürk'ün sevdiği şarkılar, türküler ile pop müziğinden örnekleri sunan, “İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu' izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. İzleyenler, Bana Bir Masal Anlat Baba şarkısıyla hüzünlendi, Vardar Ovası şarkısıyla mucize çocuklara eşlik etti. Etkinlikte, ODER Başkanı Ergin Güngör, konseri izleyen İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen'e teşekkür belgesi sundu.Etkinliği organize eden İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Kulübü Sosyal Sorumluluk Birimi öğrencilerinden Begüm Açık, otizmli çocukların yeteneklerini sergileyebilmesini amaçladıklarını belirterek, “Otistik Çocuklar Koruma ve Yönlendirme Derneği, birbirinden yetenekli çocuklar ve gençleri içinde barındırıyor. 

Arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin toplumla kaynaşması ve kendilerini birey olarak kanıtlamalarına destek olmak için etkinliğimizi gerçekleştirdik. Psikoloji Kulübü olarak İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu'nun konserini izlemek inanılmazdı' dedi. ODER Başkanı Ergin Güngör de derneğin 15 yıl önce otizmli bireylerin aileleri tarafından kurulduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugüne dek hep öncü ve örnek projeler yaptık. İlkleri başardık. Türkiye'deki otizmli bireylerin ekonomik, sosyal ve kültürel hayata tam katılımlarının sağlanması amacıyla çalışıyoruz. Orkestra ve koromuz, otizmli bireyler için imkânsızı ifade eden ekip çalışmasının olabilirliğinin en somut örneklerinden biridir. Müzik ile tek bir yürek, göz ve tek olmaya çalışıyoruz. Müzik Öğretmeni Şef Orçun Berrakçay tarafından kurulan orkestramızın yaklaşık 40 üyesi bulunuyor ve dünyada örneği yok. 5 eğitmenimizin bulunduğu orkestramız yalnızca otizmli bireylerden oluşuyor. Konserlerimiz sürüyor.'

Anahtar Kelimeler
ÇocukEtkinlikKonser
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Türkiye Japon Meddah Tiyatrosu ‘Rakugo’yu...
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Geleneksel Japon meddah tiyatrosu Rakugo'yu ağırladı.

Haberi Oku