Sağlık:
Rumeysa Zayıflama ilacı yüzünden mi rahatsızlandı?
 Son zamanlarda zayıflama ilaçlarının sağlığı olumsuz etkilediği yönündeki iddialara bir yenisi daha eklendi. Rumeysa Doğu’nun zayıflama ilacı kullandıktan sonra fenalaştığı iddia edildi. İşte ayrıntılar…

İnternetten temin ettiği zayıflama ilacını kullandıktan sonra fenalaşarak yoğun bakıma alındığı öne sürülen Rumeysa Doğu'nun tedavisine Ankara'daki bir özel hastanede devam edilecek.  Batman'da bir hafta önce internetten satın aldığı zayıflama ilacı nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda solunum cihazına bağlanan 16 yaşındaki Doğu, ailesinin talebi üzerine başkentteki özel bir hastaneye sevk edildi. Batman Bölge Devlet Hastanesinden Diyarbakır'a getirilen Doğu, buradan Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Ankara'ya götürüldü. Doğu'nun tedavisine Ankara'daki özel bir hastanede devam edileceği bildirildi.

İLAÇ HALA İNTERNETTE SATILIYOR

Rumeysa Doğu’nun babası Beyleta Doğu da, hukuki süreç başlattıklarını belirterek, bu konuda Batman Barosu’ndaki hukukçularla görüşme halinde olduklarını söyledi. Savcılığa yeni suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Doğu, şöyle konuştu:

"Bu ilaçları satanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız, davacıyım. İlacın irçok internet sitesinde satışı hala devam ediyor. Şu anda bile herkes rahatlıkla bu ilaca ulaşabilir. Bu ilaçlar, milletin evini yıkmaktan başka bir işe yaramıyor. İlgililerden bu internet sitelerin erişimini yasaklanmasını ve gerekli cezanın verilmesini istiyorumç Bir hafta önce anjiyo yaptık, Rumeysa’nın kalbi temizdi. Hastane doktorları ve personelleri gerekeni yapıyor. Rumeysa’nın daha önce. ’karnım, göğsüm ağrıyor, terliyorum, sıkıntı geliyor’ gibi şikayetleri artınca doktorlara gittik. Meğerse bu ilaç her kullanışta farklı hastalıklara neden oluyormuş. 15 gündür doktorlardayız. En son, ’kalbimde sıkıntı var’ dedi, anjiyo yapıldı temiz çıktı. Eve götürdük, 3 gün sonra bu sıkıntı çıktı."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat Sıcak Hava Beyin Kanaması Riskini Arttırıyor
Sıcak yaz günlerinde uzmanlardan kritik bir uyarı geldi. Sıcakların iyiden iyiye kendini hissettirdiği bu...

Haberi Oku