Teknoloji:
Facebook'tan Kadınlara Özel Güncelleme
 Sosyal medya devi Facebook yeni güncellemesi ile kadınların gönlünü feth etti. Sosyal medya devi arkadaşlık ve grup ikonlarında değişiklik yaparak eşitliği vurguladı. İşte ayrıntılar…

Arkadaşlık ve grup ikonlarında büyük bir değişikliğe giden sosyal medya devi, eşitlik vurgusunu yansıtmaya çalıştı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook, sistem üzerinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde logosunda ufak değişiklikler yapan şirket, şimdi de ikonlarıyla oynadı. Arkadaş ve Grup ikonlarında değişiklik yapan sosyal medya devi yeni tasarımında kadın silüetini öne çıkarmayı tercih etmiş durumda.

İlk bakıldığında farkedilmeyen değişiklikler, dikkatli bakınca ortaya çıkıyor. Eski arkadaş ikonunda erkek silüeti önde kadın silüeti arkada kalırken, yeni tasarlanan ikonda ise tam tersi bir görüntü ortaya çıkmış durumda. Aynı şekilde grup ikonunda da kadın silüeti arkadan öne gelerek değişti. Yeni tasarımla kadın figürünün erkeğin önünde yer alması, Facebook’un sosyal medyada bir kadın devrimi gerçekleştirdiği olarak yorumlandı. Facebook tasarım ekibi şefi Caitlin Winner yaptığı açıklamada, “Sembole bakıldığında, erkek simgesi son derece simetrikken, kadın simgesindeki bir omuzun, erkek omuzu biçiminde algılandığını fark ettim. Hastalıklı bir gözle bakmadım aslında, sadece farkındalığım ön plana çıktı ve açıkçası o yanlış omuz beni çok rahatsız etti” şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bayramda Telefonla Konuşma Rekoru Kırdık
Ramazan Bayramı’nda en çok telefon operatörleri kazandı. Telefon trafiği bayramda bir hayli yoğun oldu....

Haberi Oku