Teknoloji:
Iphone Yeni Reklamı ile Rakiplerine Gözdağı Verdi
Telefon piyasasında yaşanan rekabete İphone'nin yeni reklamı yeni bir boyut kazandırdı. Apple bu güne kadar kendisine yapılan göndermelere sessiz kalıyordu. Ancak yeni reklamla göndermelere cevabını verdi. İşte ayrıntılar...

iOS ve Android arasında yaşanmakta olan akıllı telefon savaşlarına geçtiğimiz dönemlerde Windows Mobile’da katılmıştı. Piyasada yer alan bu büyük rekabet, firmalardan ziyade kullanıcıların lehine durumlar oluşturuyordu. Firmalar yeni modelleri ile birbirleriyle yarışırken çeşitli yenilikler ve entegrasyonlar ile kullanıcıların deneyimlerini güçlendiriyorlardı.

Akıllı telefon pazarındaki bu rekabet firmaların tanıtım reklamları ile bazı zamanlar daha da kızışıyordu. Lumia ve Galaxy S serisi ile iPhone modellerine ufak bir göndermede bulunan reklamlar konusunda Apple bugüne kadar sessizliğini koruyabilmişti.

iPhone modelleri için yalnızca mevcut özellikleri ön plana çıkartan Apple, reklamlarında diğer firmalara gönderme yapmaktan kaçınıyordu. Fakat Apple yeni reklamları ile bu sessizliğini bozmuş durumda.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için yayınlanan yeni reklamlarda donanımların tek başına yeterli bir özellik sayılmadığı ve iyi donanımların kaliteli yazılımlar ile desteklenmesi gerektiğini söylüyor. Android’e doğrudan bir gönderme olarak algılanan bu reklam filminin rekabet ortamında ne gibi değişikliklere yol açacağı merak konusu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bayramda Telefonla Konuşma Rekoru Kırdık
Ramazan Bayramı’nda en çok telefon operatörleri kazandı. Telefon trafiği bayramda bir hayli yoğun oldu....

Haberi Oku